ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12064232
*
nr 1206 4232
Spegel
rund. Diameter: 75 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:09:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 16:38:45
1
200 kr
19/9 19:27:56
2
500 kr
19/9 19:34:01
3
500 kr
19/9 19:34:02
2
500 kr (Budbetjänt)
19/9 19:36:13
4
800 kr
21/9 13:31:19
5
800 kr
21/9 13:31:19
4
800 kr (Budbetjänt)
21/9 13:31:34
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1206 4232
Spegel
rund. Diameter: 75 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 16:38:45 | 1 | 200 kr |
19/9 19:27:56 | 2 | 500 kr |
19/9 19:34:01 | 3 | 500 kr |
19/9 19:34:02 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
19/9 19:36:13 | 4 | 800 kr |
21/9 13:31:19 | 5 | 800 kr |
21/9 13:31:19 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
21/9 13:31:34 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23